SZKÓŁKA DRZEW

Witamy w dziale, w którym oferujemy Państwu drzewa z naszej własnej szkółki. Zajmujemy się głównie  produkcją drzew w donicach przeznaczonych do nasadzeń alejowych, żywopłotowych i indywidualnych. Dzięki uprawie w pojemnikach drzewa są dostępne praktycznej w każdej porze roku w niezmiennie wysokiej jakości.

Poniżej propozycja na 2016 rok.

Świerk kłujący srebrny (Picea pungens Engelm.) – drzewo o stożkowym pokroju, osiągające po 30 latach 10-15m wys. Igły sztywne, niebieskozielone do srebrzystych, kłujące. Bardzo małe wymagania co do gleby. Polecany do nasadzeń pojedynczych i kompozycji ogrodowych oraz szpalerów, także jako drzewo choinkowe.

Oferujemy rośliny w pojemniku 10l w następujących wysokościach:

90-110cm – 30zł/szt.
110-130cm – 40zł/szt.
130-150cm – 50zł/szt.
150-170cm – 60zł/szt

 

Świerk serbski (Picea omorica)  – jest gatunkiem naturalnie występującym w Serbii i Bośni. U nas występuję jako drzewo ozdobne, także jako choinka. Dlatego coraz chętniej wykorzystywany jest do zakładania plantacji choinkowych.

oferujemy rośliny z kontenerów wysokości pow. 25cm – 2.50zł/szt.  – minimalna ilość zakupu to 20szt.

 

Brzoza brodawkowata (Betula pendula)  – jest szybko rosnącym drzewem, dorastającym do 25-30m wysokości, w młodości o stożkowatej, kopulastej lub nieregularnie jajowatej koronie, o luźno ułożonych gałęziach i cienkich, wiotkich, często przewisających pędach. Wdzięczny gatunek swoim wyglądem trwale wpisany w rodzimy krajobraz.

Oferujemy rośliny w pojemniku 20l o następujących parametrach – obwód na wys. 1m:

4-6cm – 60zł/szt.
6-8cm – 90zł/szt.
8-10cm – 130zł/szt.

 

Lipa szerokolista (Tilia platyphylos L/)  – jest dużym drzewem, dorastającym do 40m wysokości, o gęstej, rozłożystej koronie i stosunkowo krótkim pniu, w starszym wieku bardzo szerokim. System korzeniowy lip jest silny i dobrze rozwinięty, dzięki czemu przesadzanie drzew (nawet starszych) z bryła ziemi jest stosunkowo niekłopotliwe, a procent przyjęć jest dość wysoki. Lipy dobrze znoszą również cięcie, strzyżenie i formowanie. Ze względu na kwiaty drzewo wyjątkowo cenione przez pszczelarzy.

Oferujemy rośliny w pojemniku 20l o następujących parametrach – obwód na wys. 1m:

4-6cm – 55zł/szt.
6-8cm – 80zł/szt.
8-10cm – 120zł/szt.

Podane ceny sa cenami netto (Vat 8%). W przypadku większych zamówień możliwe rabaty, dysponujemy także własnym transportem. Doradzamy w kwestii sadzenia i dalszej pielęgnacji.

« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź